O tym, że trzeba dbać o właściwą pozycję strony w wyszukiwarce, by była ona często klikana powinie wiedzieć każdy kto dysponuje swoim miejscem w sieci. Sami, jako internauci idealnie powinniśmy to rozumieć.

W sytuacji, gdy są nam potrzebne jakieś usługi lub produkty, po konkretnym wyrazie sprawdzamy, jakie podmioty są w danym zakresie polecane, podobnie patrzymy na serwisy typu kolora.pl, fora czy inne miejsca w wirtualnej przestrzeni. Przeważnie odwiedzamy pierwsze kilka stron, znajdujących się na górze. Zostawiamy zatem poniższe opcje, nie mówiąc już o dalszych stronach przy wyszukiwaniu . Należy więc skupić się na wypozycjonowaniu strony tyczącej się naszej działalności lub pasji, by widniała , jako ważna z opcji, pod pewnymi słowami, które ją opisują.Taką reklamę można przyrównać na przykład do nadruków logo firmy na elementach z mikrocementu.

W takie działania najlepiej zaangażować firmę, która w naszej ofercie prezentuje audyt pozycjonowanie. Przeanalizuje ona dokładnie budowę naszej strony, raportując co stanowi w niej pozytywne , a co trzeba koniecznie zmienić, a następnie zacznie działania pozycjonujące. Wyniki takich poczynań zdoła się zobaczyć po krótkim okresie. Strona zacznie być częściej odwiedzana przez osoby interesujące się jej tematyką, a gdy dotyczy ona naszej działalności gospodarczej, zyskamy nowych klientów.