System inteligentnego domu może uratować ci życie przy pożarze!

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Nadal wielu z nas uznaje systemy inteligentnego domu za technologię drogą i właściwie zarezerwowaną tylko dla wybranych. Nic bardziej mylnego! Teraz w sprzedaży znajdują się również systemy praktycznie na każdą kieszeń – także bezprzewodowe, które nie wymagają skomplikowanego montażu.

 

Głównym celem montażu systemu inteligentnego domu jest zarządzanie różnego rodzaju urządzeniami i systemami w domu, ale, oczywiście, systemy tego rodzaju mogą być z powodzeniem używane również biurach, zakładach przemysłowych, centrach handlowych. Jako że system inteligentnego domu może obejmować różnego rodzaju urządzenia, może być on dostosowany również indywidualnie do oczekiwań użytkowników. Ogrzewanie, wentylacja, oświetlenie, bramy wjazdowe i garażowe, systemy teleinformatyczne, alarm i monitoring – to tylko niektóre z elementów tych instalacji.

 

Nie tylko pozwalają na uzyskanie jeszcze większej wygody w korzystaniu ze swojego domu czy mieszkania, a przy tym również wpływają na oszczędności, to jeszcze dodatkowo pozwalają na zapobieganie zagrożeniom, na przykład pożarom. Odpowiednio dobrany i skonfigurowany system „inteligentny dom” jest w stanie ustrzec domowników przed zagrożeniem wynikającym z pożaru, ponieważ to właśnie w krytycznych sytuacjach najważniejsza jest szybka reakcja.

 

System wykrywający pożar musi być w związku z tym wzbogacony o czujniki przeciwpożarowe, na przykład dymu zamontowane w kluczowych miejscach. Gdy czujka wykryje dym, od razu informuje o zagrożeniu i system podejmuje procedury awaryjne. Zostaje uruchomiony system alarmowy wraz z oświetleniem, co ma szczególne znaczenie w nocy, gdy często nie można zareagować na czas. System może również podnieść rolety i otworzyć zamki w drzwiach, by umożliwić ucieczkę z budynku. Zostaje zablokowany dopływ gazu, a system wentylacyjny działa na sto procent, aby odessać jak najwięcej tlenu i dymu.

 

Zatem jeżeli chcesz mieszkać bezpieczniej, pomyśl o tym, aby wybrać system inteligentnego domu – dzięki niemu możesz uzyskać bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w sytuacjach zagrażających twojemu życiu!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Menu