Profesjonalny stabilizator łokcia

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
Do urazów dochodzi bardzo często, czy to w powrocie do domu, czy też poprzez różnego typu wypadki w pracy, czy podczas jazdy samochodem. Niestety nie da się ich przewidzieć i ich uniknąć. W takich sytuacjach szybko spieszymy do szpitala, gdzie pierwszą sugestią ze strony fachowców jest założenie gipsu. Jednakże, czy to jest rzeczywiście ostateczne rozwiązanie zaistniałego problemu? Z pewnością nie.
 
Jednym z bardziej problematycznych urazów jest łokieć, który nie tylko okropnie boli, puchnie, ale również trudno jest nim poruszać. W ramach rekonwalescencji bardzo często łokieć jest wkładany w gips na kilka tygodni. Jednak takie obciążenie jest dość pokaźne, dodatkowo skóra nie oddycha, pojawiają się odparzenia. Spocona ręka, szczególnie  okresie letnim również nie ułatwia sprawy. Dobrym rozwiązaniem takiego problemu będzie z pewnością stabilizator łokcia. Materiałowy usztywniacz, którego konstrukcja nie jest skomplikowana, jest lekki, wygodny w użytkowaniu i można go prać.
 
Powody użytkowania stabilizatorów
Użytkowanie stabilizatorów jest zazwyczaj spowodowany kontuzjami, jak również urazami. Można spotkać się z osobami cierpiącymi na schorzenie tj. łokieć tenisisty, jak również z takimi, którzy posiadają pęknięcia kości w obrębie łokcia. Niestety w takim przypadku chcąc zapewnić sobie duży komfort, w czasie rehabilitacji warto wyposażyć się w jedne z lepszej jakości usztywniaczy tj. stabilizator łokcia. Pośród tego rodzaju wyposażenia odnajdziemy między innymi profesjonalne usztywniacze zapinane na rzep, jak również rękawy kompresyjne, czy opaski. Wybór jest ogromny, kształt stabilizatorów, kolorystyka i jakość wykonania bardzo różnorodna.
 
Czy warto kupić stabilizator łokciowy?
Z pewnością lepiej jest zainwestować w profesjonalny stabilizator łokcia, niż założyć gips. Oczywiście taka decyzja powinna być poprzedzona również opinią lekarza specjalisty, gdyż nie każdy przypadek jest taki sam. Nie w każdej sytuacji stabilizator łokcia jest wystarczający, jednak jego użyteczność jest ogromna. Szczególnie w czasie rekonwalescencji pooperacyjnej, czy po kontuzjach, które wymagają szybkiego usztywnienia kończyny górnej.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Menu