Elegancka balustrada w stylu nowoczesnym? Wybierz szklane barierki!

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Materiałów na balustrady jest multum, ale nie wszystkie pasują do budynków wykończonych w stylu nowoczesnym. Klasyczne kute balustrady nie wchodzą wtedy w grę. Na co warto się zdecydować?

 

Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim zabudowy szklane – zarówno wtedy, gdy chce się wykończyć schody we wnętrzach, jak i także na zewnątrz, na przykład tarasy, balkony, schody prowadzące do wejścia. Szkło stosowane do tego rodzaju konstrukcji wyróżnia się wyjątkową trwałością – jest poddawane procesom hartowania i dzięki temu jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a nawet wtedy, gdy zostanie mocno uderzone, rozsypuje się w niegroźne kawałeczki, które nie powodują ran. Szkło może być też wykończone specjalnymi foliami, które zabezpieczają przed ich rozsypaniem się. W przypadku montażu na zewnątrz stosuje się również specjalne szkło mrozoodporne, dlatego też nie jest ono narażone na uszkodzenia w wyniku spadającej poniżej zera temperatury.

 

Firmy wykonujące zabudowy szklane, jest ich dużo w mieście Warszawa, są w stanie wykonać dla klientów rozmaite balustrady odpowiadające oczekiwaniom klienta. Najczęściej spotykane są barierki szklane, które łączone są z metalowymi słupkami oraz metalowymi lub drewnianymi poręczami. Droższym, ale też bardziej efektownym rozwiązaniem są balustrady szklane, które mają formę szklanych płyt montowanych do brzegu schodów lub też muru w przypadku montażu przy balkonach i tarasach. Wówczas nie stosuje się już dodatkowych słupków, dlatego też taka balustrada wygląda bardzo czysto i minimalistycznie, przy czym jednocześnie nie zaburza bryły budynku za sprawą swojego neutralnego wyglądu. Oczywiście, nie takie barierki nie zasłaniają również widoku, dlatego też można rozkoszować się pięknymi krajobrazami nawet przy leżeniu na leżaku.

 

Jeżeli wobec tego chcesz zdecydować się na balustrady balkonowe, tarasowe czy też schodowe wykonane z szkła, w takim przypadku masz przed sobą wiele różnych rozwiązań, dzięki którym twój dom będzie mógł wyglądać jeszcze piękniej – sprawdź je już teraz przez internet i wybierz dla siebie najlepsze propozycje!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Powiązane wpisy

Menu